Ford Connect ve Transit Hattında Kameralı Logo Yazı ve Parça Kontrolleri

Ford Otosan Gölcük tesislerinde üretilmekte olan tüm Ford Transit ve Connect modelleri için, araçların arkasında yer alan logoların, yazıların, parçaların ve araç içinde yer alan soket gibi nesnelerin kamera ile %100 kontrolüne dayalı proje çalışmaları devam etmektedir.

Sistemin Çalışması

Merkezi PVS sisteminden alınan verilere göre, hattan geçecek olan araca ait tüm bilgiler öğrenilir. Program, aracın neresinde hangi parçanın bulunacağını önceden bilir. Hat durdurulmadan (araç hat üzerinde yürür halde hareket halindeyken) Ethernet kameralardan alınan görüntüler, aracın içini ve arka yüzeyini fotoğraflar. Bilgisayar yazılımı, tüm bu görüntüleri işleyerek, tüm yerleştirilen parçaların ve takılan logoların / yazıların doğru ve uygun pozisyonda olup olmadığını kontrol eder.

Aşağıdaki resimde, tek bir model için yapılması gereken kameralı kontrol bilgileri yer almaktadır

Üretim hattına 32″ TV ler koyularak izlenebilirlik sağlanacaktır. Yazılım, sonuçların ve alınan görüntülerin kaydedilmesi, raporlanması, istatistik sunulması gibi özelliklere sahiptir.

Ford Connect ve Transit Hattında Kameralı Logo Yazı ve Parça Kontrolleri” üzerine 1 düşünce

  1. Mustafa Bey;
    Gölcük fabrikasında Kalite güvence Mühendisi olarak çalışmaktayım. Yaptığınız kamera kontrolünü sadece logolar için değilde araç kaputaltı kontrollerine ve aracın dış özelliklerine entegre etmek istiyorum.
    Sizlerle bu konuda görüşmek isterim. İletişim için Cep numaram:05074734878

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir