Mavis WIN Otomasyon Fuarı Faz-II de

Mavis, Win Otomasyon Fuarı, Faz-II organizasyonunda, her zamanki yeri olan 2. Salon C-220 Standında katıldı. Geçen senelerde olduğu gibi, bu sene de oldukça ilgi gören standımızda, müşterilerimizi, potansiyel müşterilerimizi, öğrencileri, akademisyenleri memnuniyetle ağırladık, bilgilendirmeye çalıştık.

 

Standımızda, Yapay Görme Kiti üzerinde görüntü işleme teknikleri, sabit bir bilgisayarda Mavis Görüntü İşleme Uygulamaları ve sürekli yürür haldeki bir konveyör üzerinden 3 kamera ile görüntü alan bir uygulamada da

  • OCR (Optik Karakter Tanıma)
  • Eşleştirme (Matching)
  • Konumlandırma, pozisyon bulma
  • Hatalı Parça Ayıklama

gibi örnekleri sunduk. Ziyaretçilerimizin kendi el yazısıyla girdikleri rakamları OCR eden etkileşimli uygulama ilgi çekti.

El yazısıyla yazılmış metnin okunması

Mavis, Fuar etkinlikleri kapsamında sunduğu 2 ayrı seminer ile katma değer yaratmaya çalışmıştır. Dr. Müjdat Arabacıoğlu tarafından sunulan Endüstriyel Görüntü İşleme Uygulamalarından Örnekler ve Mustafa Sarı tarafından sunulan, “HALCON kullanrak C# ile Görüntü İşleme Uygulaması Geliştirmeye Giriş” sunumları ilgi ile karşılandı.

 

Mavis olarak, tüm ilgililere görüntü işleme – yapay görme konusunda maddi beklenti olmaksızın verdiğimiz desteklere devam edeceğiz. Bunun yanısıra, kurumsal müşterilerimize profesyonel HALCON Eğitimi sunmaya da devam etmekteyiz.

Fuarda, aramıza yeni katılan Aydoğan ve Mehmet arkadaşlarımız ilk fuar tecrübelerini yaşadılar. Müşteriler ve ziyaretçilerden gelen istekler ve sorular sıklıkla Aydoğan ve Mehmet tarafından karşılandı.

Fuarda Mavis olarak yeni başlattığımız Java tabanlı Süreç Yönetimi Yazılımı konusunda çalışmaları da tamamlama fırsatımız oldu.

 

Java dünyasında çözümleriyle yer etmiş olan, ülkemiz önde gelen yazılımevlerinden Vardar Yazılım tarafından geliştirilmiş İş Akış Uygulaması olan ActivWorks ile Mavis VYP entegre edildi. Bu entegrasyon sayesinde, kameralı kalite kontrol süreci, kurumsal iş akış prosesine otomatikman dahil edilmiş oluyor.

(ActivWorks ve Mavis VYP ile entegre edilmiş hali ActivMachineVision hakkında daha fazla bilgi ileride verilecektir.)

Bu sene, daha önceki yıllara göre daha yoğun bir katılım ve ilginin olduğunu gözlemlediğimiz Win Otomasyon fuarında, var olan ürünlerimizi tanıttık ve iyi iş diyalogları geliştirdik. Yerli ve yabancı iş ortaklıkları edindik ve yeni sene için daha yoğun bir çalışma temposuna girdik diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir