Mavis ADC (Analog Digital Converter)

Mavis olarak geliştirdiğimiz elektronik cihazlara bir yenisini ekledik : Analog Digital Converter. Kameralı kontrol projelerimizde, çeşitli analog sensörlerden gelen verilerin toplanması gündeme geldiğinde, piyasadan ihtiyacımıza uygun ürün bulmakta zorluk çekmemiz sonucu, kendi 8 ve 10 bit analog sayısal dönüştürücülerimizi geliştirdik.

Kullanımı çok pratik olan ADC, 12 volt besleme gerilimi ile çalışmaktadır. Analog işaret, 2 uca girildikten sonra, sonucu seri port ya da usb den bilgisayara sayısala dönüştürülmüş olarak göndermektedir. gönderim sürekli ya da istenildiğinde (soruya cevap) şeklinde olabilmektedir.

Piyasada var olan ADC ler, kullanımı zor, yazılıma uyarlaması zahmetli olan modellerdi. Mavis ADC, tak-çalıştır kolaylığında, herhangi bir kütüphane yüklemeye ihtiyaç duymayan, oldukça yalın ve basit yapıdadır.

0-10V giriş gerilimini, 0-255 arası bir değer (byte) olarak iletmektedir. Aşağıdaki resimde, ADC seri port üzerinden verileri göndermektedir. (Bir usb dönüştürücü ile bilgisayara takılmıştır) Direk usb üzerinden veri gönderen modeli de mevcuttur.

Mavis ADC (Analog Digital Converter)” üzerine 1 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir